Shelby County Athletic League

Welcome to the Official Website of the Shelby County Athletic League. We hope you find the information you are looking for at this site and enjoy learning more about the schools and teams. Thanks again and remember to visit often.



2019 Cross Country

PAST BOYS RESULTS

Saturday, November 2
State Meet at Hebron

Saturday, October 26
Regional Meet at Troy

Saturday, October 19
District Meet at Cedarville

Saturday, October 12
SCAL Meet at Botkins

Saturday, October 5
4) Anna, 5) Botkins, 10) Houston, 14) Fairlawn at Anna Invitational
5) Fort Loramie, 9) Jackson Center at Lions Invitational
6) Russia at Ed Leas Fall Classic

Saturday, September 28
2) Anna, 3) Botkins, 6) Houston, 9) Fairlawn, 10) Fort Loramie, 11) Jackson Center, 14) Russia at Best in the West
8) Fort Loramie at CVNP Invitational

Tuesday, September 24
3) Fairlawn at Triad Invitational

Saturday, September 21
9) Anna at Celtic Crash
1) Botkins at Tour de Sewer
6) Fairlawn, 10) Jackson Center at Max Evans Memorial
26) Fort Loramie, 34) Russia, 35) Houston at Saturday Night Lights

Saturday, September 14
3) Anna, 9) Houston, 18) Russia at Friendship Invitational
1) Botkins at Eaton Invitational
8) Jackson Center, 11) Fairlawn at Graham Invitational

Tuesday, September 10
1) Fort Loramie, 4) Houston, 8) Fairlawn, 10) Jackson Center at Fort Loramie Invitational

Saturday, September 7
7) Anna, 17) Russia, 18) Fairlawn at Troy Invitational
1) Botkins, 3) Houston, 4) Jackson Center at Bearcat Invitational
13) Fort Loramie at Tiffin Carnival

Saturday, August 31
2) Botkins, 3) Anna at Columbus Grove Invitational
4) Fort Loramie, 6) Houston, 9) Jackson Center, 12) Fairlawn at Treaty City Invitational
6) Russia at Eagles Invitational

Saturday, August 24
2) Anna at Blue Jay Invitational
4) Botkins, 10) Russia, 11) Houston, 18) Jackson Center, 21) Fairlawn at Bob Schul Invitational
2) Fort Loramie at Rotary Invitational

Tuesday, August 20
County Preview at Sidney

Saturday, August 17
5) Houston at OHSAA Early Season Meet

PAST GIRLS RESULTS

Saturday, November 2
State Meet at Hebron

Saturday, October 26
Regional Meet at Troy

Saturday, October 19
District Meet at Cedarville

Saturday, October 12
SCAL Meet at Botkins

Saturday, October 5
2) Anna, 12) Houston, NTS) Botkins, NTS) Fairlawn at Anna Invitational
1) Fort Loramie, NTS) Jackson Center at Lions Invitational
5) Russia at Ed Leas Fall Classic

Saturday, September 28
1) Fort Loramie at CVNP Invitational
2) Fort Loramie, 4) Anna, 9) Houston, NTS) Botkins, NTS) Fairlawn, NTS) Jackson Center, NTS) Russia at Best in the West

Tuesday, September 24
NTS) Fairlawn at Triad Invitational

Saturday, September 21
13) Anna at Celtic Crash
NTS) Botkins at Tour de Sewer
NTS) Fairlawn, NTS) Jackson Center at Max Evans Memorial
19) Russia, 21) Fort Loramie, 22) Houston at Saturday Night Lights

Saturday, September 14
NTS) Botkins at Eaton Invitational
NTS) Fairlawn, NTS) Jackson Center at Graham Invitational
5) Russia, 10) Anna, 21) Houston at Friendship Invitational

Tuesday, September 10
1) Fort Loramie, 6) Houston, NTS) Fairlawn, NTS) Jackson Center at Fort Loramie Invitational

Saturday, September 7
3) Botkins, 6) Houston, NTS) Jackson Center at Bearcat Invitational
2) Fort Loramie at Tiffin Carnival
9) Russia, 13) Anna, NTS) Fairlawn at Troy Invitational

Saturday, August 31
6) Botkins, 12) Anna at Columbus Grove Invitational
1) Fort Loramie, 13) Houston, NTS) Fairlawn, NTS) Jackson Center at Treaty City Invitational
1) Russia at Eagles Invitational

Saturday, August 24
3) Anna at Blue Jay Invitational
1) Fort Loramie at Rotary Invitational
3) Russia, 8) Botkins, 15) Houston, NTS) Fairlawn, NTS) Jackson Center at Bob Schul Invitational

Tuesday, August 20
County Preview at Sidney

Saturday, August 17
6) Houston at OHSAA Early Season Meet

FUTURE MEETS

Season Complete